FIFA ’nın Sonu! EA Sports FC için İlk Duyuru Geldi

0
501
FIFA ’nın Sonu! EA Sports FC için İlk Duyuru Geldi
5/5 - (33 Değerlendirme)

FIFA ile EA Games arasındaki yasal anlaşmalar, FIFA 23 serisi ile son buldu. Yeni oyunun duyurulmasının ardından ortaklık resmen bitmişti. Bu süreçten sonra devam oyunlarının “EA Sports FC” adıyla sunulacağı da ortaya çıkmıştı. EA, yeni oyunlar için ilk adımı da attı. Yeni isimlendirme ile ilgili ilk bilgileri ve logo paylaşıldı.

EA Sports FC Gündemde! FIFA Serisi İle Farkı Nedir?

EA Sports tarafından yapılan duyuruda, artık yeni bir kimliğe geçileceği vurgulandı. Yeni isimle beraber yeni bir futbol vizyonunun da sunulacağı belirtildi.

EA, bugünden itibaren yeni kimliğin tanınması adına birçok ligde yeni logoyla beraber ismin tanıtımlarının yapılacağını da belirtti. Bu da demek oluyor ki FIFA’nın adını hızla unutacağız.

Bu son duyuruyla beraber yeni oyun serisi için logo tanıtımı da yapıldı. Logoya baktığımız zaman EA Games’in üçgenden yola çıktığını görüyoruz. “FC” kısmı tamamen bir üçgen içerisine alınmış durumda.

 

EA Sport FC Yeni LogoZaten FIFA serisinde yer aldığı gibi EA Sports ifadesi de hemen bu logonun yanında yer alacak. Yeniden markalaşma vizyonu bir yana, artık yeni oyun için tanıtımın ne zaman yapılacağını da merak etmeye başladık.

EA, bunun için de bir sayfa oluşturmuş. Temmuz ayında, yeni serinin ilk oyunu için tanıtım yapılacağı söylendi. Oyuncuların şimdiden yeni oyun için kayıt oluşturmaları da mümkün. Buradaki bağlantı üzerinden EA tarafından oluşturulmuş olan sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yeni oyunda lisans durumları ne olacak ya da FIFA bu atılıma karşı nasıl cevap verecek bunu zamanla göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz